Szóstka Weidera – Harmonogram

Szóstka Weidera - harmonogram
Szóstka Weidera – harmonogram

Aerobiczna Szóstka Weidera jest programem ćwiczeń, który wymaga dyscypliny i samozaparcia. Trzymanie się ustalonego odgórnie harmonogramu pozwoli Ci stopniowo osiągnąć wyczekiwany efekt. Ten zestaw ćwiczeń bazuje przede wszystkim na zmiennej liczbie cykli oraz serii powtórzeń – i to jest właśnie kluczem, pozwalającym Ci dojść do upragnionego sukcesu.

Jak dużo czasu dziennie zajmują ćwiczenia Aerobicznej Szóstki Weidera?
Zgodnie z założeniami, docierając do ostatniego etapu programu A6W (tzn. ostatniego tygodnia) ćwiczenia powinny zająć Ci maksymalnie 40 minut. Jeżeli zaobserwujesz, że poświęcasz więcej czasu na wykonywanie serii powtórzeń, powinieneś przyśpieszyć tempo poszczególnych ćwiczeń. Zaleca się, aby po około 16 dniach programu stopniowo zwiększać szybkość ruchów – w ten sposób z dużym prawdopodobieństwem nie odczujesz wzmożonego wysiłku.

Harmonogram ćwiczeń Aerobicznej Szóstki Weidera
Istnieją dwa warianty ćwiczeń w programie Aerobicznej Szóstki Weidera – jeden z nich trwa przez okres 6 tygodniu, drugi – 7 tygodni. Każdy z nich pozwala osiągnąć efekt upragnionego wyrzeźbionego brzucha. Aby osiągnąć owy rezultat, należy trzymać się harmonogramu i postępować zgodnie z nim, pamiętając o konsekwencji i determinacji.
Początkowo ćwiczenia mogą wydawać Ci się żmudne, niemniej jednak, gdy zauważysz pierwsze rezultaty będziesz mieć większą motywację i chęć do dalszej pracy.

Wariant I A6W
Ten wariant przewiduje wykonywanie ćwiczeń, przez 6 tygodni, czyli 42 dni. W tym zestawie nie przewidziano dnia przerwy, a więc serie powtórzeń należy wykonywać codziennie. Opcja ta jest dobra dla osób, które mogą poświęcić dzień w dzień trochę czasu na wykonywanie ćwiczeń.
Poniżej znajduje się rozpisany harmonogram wariantu I:

Wariant II A6W
Jest to wariant trwający 7 tygodni, czyli 49 dni. W tej wersji został przewidziany jedne dzień przerwy po sześciu dniach ćwiczeń. Ta opcja jest idealna dla osób, które wiedzą, że raz w tygodniu będą potrzebowały przerwy z pewnych względów.
Poniżej znajduje się rozpisany harmonogram wariantu II:

Niezależnie od obranego wariantu, uzyskane efekty zależą przede wszystkim od Twojego samozaparcia. Nie poddawaj się, jeżeli nie widzisz rezultatów po pierwszych dniach ćwiczeń – w myśl przysłowia „nie od razu Kraków zbudowano” ćwicz dalej. Dla monitorowania uzyskiwanych efektów warto jest zrobić pierwszego dnia zdjęcie naszej sylwetki i adekwatnie wykonywać takie zdjęcie co tydzień – wtedy porównując poszczególne fotografie na pewno szybciej zauważymy efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *